shakibafar
03 خرداد 1402 - 17:05

صاعقه و تگرگ شدید استان کردستان را در بر می‌گیرد

مدیرکل هواشناسی استان کردستان گفت: از بعد از ظهر فردا تا عصر روز شنبه در سطح استان شاهد رگبار پراکنده باران، رعد و برق، وزش باد و تگرگ خواهیم بود.

رحیم صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، به آخرین وضعیت جوی آب‌‌ و هوایی استان کردستان پرداخت و اظهار داشت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های پیش‌یابی هواشناسی از بعد از ظهر فردا تا عصر روز شنبه شاهد افزایش ناپایداری و رشد ابرهای همرفتی خواهیم بود.

وی با اشاره  به اینکه در طول این مدت نیز شاهد رگبار پراکنده باران، رعد و برق، وزش باد، تگرگ و گرد و خاک محلی در استان خواهیم بود، افزود: بیشترین منطقه اثر این سامانه مربوط به سنندج، بانه، مریوان، کامیاران، سروآباد، بیجار، زرینه، سقز، قروه و هزارکانیان خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان از پیش‌بینی آبگرفتگی موقت معابر و خطر برخورد صاعقه خبر داد و گفت: در طول این مدت وزش باد گاهی شدید و احتمال سقوط اشیاء سبک و کاهش نسبی کیفیت هوا به سبب گرد و خاک محلی وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به صدور هشدار سطح زرد هواشناسی اعلام کرد: شرایط بارش برای بعد از ظهر پنجشنبه تا صبح جمعه فراهم‌تر بوده و امکان آبگرفتگی معابر به صورت موقت و نقطه‌ای دور از انتظار نیست.

صدیقی درباره وضعیت دمایی عنوان کرد: از لحاظ دمایی نیز در سه روز آینده دماهای شبانه و صبحگاهی تغییرات چندانی ندارد، اما دماهای روزانه در روزهای پنجشنبه و جمعه 3 تا 4 درجه کاهش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان میانگین حداقل و حداکثر دمای هوای استان کردستان در طول 24 ساعت گذشته را 10.5 و 26.6 درجه ذکر کرد و گفت: در همین بازه زمانی قاملو با دمای 5.8 درجه سانتی‌گراد سردترین و سلین اورامان با دمای 35 درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقاط استان بودند.

انتهای پیام/486/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1236079